Strona głowna  /  Aktualności  /  SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA
data dodania: 2017-10-22 18:11:19

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Wychowankowie naszego przedszkola po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. 11 października wszystkie dzieciaki pozytywnie zmotywowane i zaopatrzone w worki na śmieci, wyruszyły w teren. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Przedszkolaki porządkowały teren placu przedszkolnego oraz drogę w najbliższej okolicy. Celem podjętych działań było wdrażanie dzieci do dbania o środowisko oraz uświadomienie potrzeby „sprzątania świata”.

Nasi wychowankowie chętnie brali czynny udział we wspólnym sprzątaniu i późniejszej segregacji odpadów. Apelujemy o włączenie się do akcji "Sprzątania Świata" i dbanie o wspólne dobro, jakim jest czyste i nieskażone środowisko.