ANDRZEJKI - PRZEDSZKOLE
Strona głowna  /  Aktualności  /  ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
data dodania: 2017-12-10 16:21:26

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy jest wszystkim dobrze znany. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy jej traktować poważnie, chociaż nie wykluczone że się nie spełni. I tak też  29 listopada  nasze przedszkolaki obchodziły „ Andrzejki”.
          Grupę straszaków odwiedziła czarownica z Łysej Góry, która przybyła z pomocnikami - kotami. Opowiedziała dzieciom o tradycji zwyczajów andrzejkowych. Następnie dzieci odszukiwały koperty z zadaniami, które zostawiły nietoperze. Dzieci tańczyły w parach
z balonem oraz na gazecie. Wróżyli sobie z kolorowych pasków papieru, losowali z magicznego worka obrazki przedstawiające różne  zawody,  aby dowiedzieć się kim będą w przyszłości.

Grupa młodszych dzieci wykonała piękne prace plastyczne. Były to magiczne kule wyklejone  świecącą bibułą. Przedszkolaki poznały magiczne zaklęcie oraz dowiedziały się  jaką rolę dawniej pełniła magiczna kula. Dziewczynki mogły przez chwilę  poczuć się  jak prawdziwe czarownice, a chłopcy jak czarodzieje.  Za pomocą wykałaczki, którą wbijali w papierowe serca  poznali  imiona swoich przyszłych partnerów. Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to,  że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.