Strona głowna  /  Aktualności  /  AKADEMIA ODKRYWCÓW
AKADEMIA ODKRYWCÓW
data dodania: 2017-12-10 16:23:15

23 listopada, nasze przedszkolaki znowu mogły poczuć się jak prawdziwi badacze i odkrywcy świata. W ramach zajęć dodatkowych  „Akademii Odkrywców” prowadząca zaprezentowała dzieciom proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne.  Przedszkolaki obserwowały m. in. płonący pieniądz, niezwykłą lokomotywę oraz wodne eksperymenty. Najciekawsze okazało się jednak  doświadczenie o cieczy nieniutonowskiej. Jest  to płyn, który pozornie przeczy prawom fizyki. W spoczynku, bez działającej na niego żadnej siły zachowuje się jak zwykła ciecz, ale gdy tylko dostarczymy mu jakąś energię, np. poprzez nacisk, ciecz ta zachowuje się jak ciało stałe.

Dzieci najlepiej uczą się, gdy odkrywają, doświadczają i działają, dlatego to spotkanie było niezwykle wartościowe dla małych odkrywców.