WARSZTATY PRZYRODNICZO-GEOGRAFICZNE LISTOPAD 2022R.

19 dni temu

3.11 odbyły się w naszym Przedszkolu comiesięczne warsztaty przyrodnicze. Tym razem dzieci miały szansę dowiedzieć się o drodze, jaką woda odbywa w ekosystemie na podstawie opowieści o przygodach małej kropelki. Z wysłuchanego opowiadania Przedszkolaki dowiedziały się jaką drogę odbywa woda, jakie ma stany skupienie i jak może je zmieniać. Wszystkie grupy poznały także rodzaje chmur i ich nazwy. Dzieci również bardzo chętnie dzieliły się swoimi swoimi spostrzeżeniami, których miały bardzo dużo, co pokazuje, że już od najmłodszych lat są dobrymi przyrodnikami. Na warsztatach nie zabrakło także eksperymentów - Przedszkolaki mogły przekonać się jak powstaje deszcz, jak tworzą się chmury i jak to się dzieję, że woda paruje. Dzięki tym doświadczeniom dzieci zdobyły nową wiedzę, a także  w atrakcyjny sposób utrwaliły wiadomości na temat wody.