NASZE SUKCESY

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH WYCHOWANKÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

GRUPA LEŚNE DUSZKI:

Konkurs plastyczny - "Wiatraki - zielona energia" - Przedszkole "Baśniowa Kraina":

Wyróżnienie - Zuzia Kadet, Franio Kotlarz, Robert Gajewski.

 

Wyróżnienie za zaangażowanie w całoroczną akcję czytelniczą - Przedszkole "Baśniowa Kraina":

- Marcelina Walczak, Zuzia Kadet, Karolina Strycharczuk, Julian Kiewel, Franciszek Napart, Jadwiga Wakczak,

- Alan Mucha, Kamil Gieras,

- Leon Kiewel

 

Konkurs plastyczny - Kartka Wielkanocna - Przedszkole Miejskie nr 17 w Jaworznie:

Wyróżnienie za udział w konkursie:

Zuzia Kadet, Dagmara Derdaś, Julian Kiewel

 

Wszystkie dzieci z grupy "Leśne Duszki" w roku szkolnym 2021/2022 wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z darami natury świat nie  jest ponury!". 

W ramach projektu zostało zrealizowanych 10 zadań z zakresu edukacji ekologicznej i plastycznej, które miały na celu kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.

 

Wszystkie dzieci z grupy "Leśne Duszki" w roku szkolnym 2021/2022 wzięły udział w Programie Edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Swojaków".

W ramach programu dzieci wzbogacały wiedzę o zagrożonych gatunkach oraz odkrywały piękno polskiej przyrody.

 

Konkurs recytatorski - "Lato coraz bliżej" - Przedszkole "Baśniowa Kraina":

III miejsce - Franio Napart, Julian Kiewel,

Wyróżnienie - Zuzia Kadet

 

GRUPA  SKRZATY:

 

Konkurs plastyczny „Jeż":                            Konkurs plastyczny „ Palma Wielkanocna”:

Udział wzięli:                                                   Udział wzięli:

1. Kamil Gieras                                                 1. Tadek Puchara

2. Alina Marek                                                  2. Ania Boda

3. Karol Zoń                                                     3. Robert Gajewski

4. Jaś Woźnica                                                 4. Jaś Woźnica

5. Kasia Kuś                                                     5. Klaudia  Midro

6. Klaudia Midro                                               6. Milena Dyląg

7. Adaś Chrzan                                                 7. Kamil Gieras

8. Alan Mucha                                                  8. Hania Skwara

9. Maks Baran                                                  9. Ignaś Satoła

10. Robert Gajewski                                          10. Filip Wójciga

11. Ada Niezgoda                                              I miejsce zajęła Alicja Szczęśniak                                         

II miejsce zajęła Alicja Szczęśniak                          

 

Konkurs plastyczny „ Anioł” :                          Konkurs plastyczny „Wiatraki”:

Udział wzięli:                                                       Udział wzięli:

1.Karol Zoń                                                        1. Hania Skwara

2. Alicja Szczęśniak                                             2. Ania Boda

3. Igor Cieślik                                                    3.Tadzio Puchara

4. Hania Skwara                                                 4. Filip Wójciga

5. Kamil Gieras                                                  5. Milena Dyląg

6. Ania Boda                                                     6. Ignaś Satoła

7. Natalia Pańpuch                                             7. Alina Marek

8. Maks Baran                                                  I miejsce zajęła Alicja Szczęśniak

9. Jaś Woźnica                                                 II miejsce zajał Kamil Gieras

10. Ada Niezgoda                                            III miejsce zajął Alan Mucha

11. Kasia Kuś                                                  Wyróżnienie zdobył Robert Gajewski

12. Tadek Puchara                

I miejsce zajęła Klaudia Midro    

Wyróżnienie zdobył Robert Gajewski                                         

                                                                        

Konkurs plastyczny zewnętrzny „ Kartka Świąteczna":

udział wzięła:

Klaudia Midro

Wyróżnienie zdobyła Alina Marek

 

Konkurs recytatorski "Lato coraz bliżej":

Udział wzięli:

1. Filip Wójciga      

2. Hania Skwara

I miejsce  - Alicja Szczęśniak

I miejsce - Adam Chrzan

II miejsce - Marek Baszczyński

Wyróżnienie - Ada Niezgoda

Wyróżnienie - Ania Boda

 

 

GRUPA ELFY:

Wyróżnienie za zaangażowanie w całoroczną akcję czytelniczą Przedszkole „Baśniowa Kraina”:

- Leon Kiewel

 

Konkurs plastyczny „Jeż”:

Dzieci biorące udział:

1.  Iga Bobrowska

2.  Kubuś Robakowski

3.  Julia Tomczyk

4.  Zosia Nosal

5.  Tymek Żwirecki

6.  Natalia Boda

7.  Kubuś Łaś

8.  Lila Keeling

Tymek Bąk – III miejsce
Wyróżnienie – Zuzia Lech, Rita Szeptyńska, Aureli Kaczmarczyk

 

Konkurs plastyczny „Jesień w parku” –  Przedszkole Miejskie nr 4 w Gliwicach:

Marta Górska – I miejsce

 

Konkurs plastyczny „Anioł”:

Dzieci biorące udział:

1.  Antoś Ziarkowski

2.  Tymek Dąbrowski

3.  Milena Siwek

4.  Zosia Nosal

5.  Iga Bobrowska

6.  Julia Tomczyk

7.  Nikoś Szwed

8.  Wiktor Kosior

9.  Tymek Bąk

10. Kubuś Robakowski

11. Natalia Boda

Lila Keeling – I miejsce

Aurelia Kaczmarczyk – II miejsce

Tymek Żwirecki – III miejsce
 

Konkurs plastyczny „Wiatraki – zielona energia”:

Dzieci biorące udział:

1.  Natalia Boda

2.  Milena Siwek

3.  Tymek Dąbrowski

4.  Julia Tomczyk

Piotr Szulewski – I miejsce

Tymek Bąk – II miejsce

Aurelia Kaczmarczyk – III miejsce

Wyróżnienie – Iga Bobrowska

 

Konkurs plastyczny – „Kartka Wielkanocna” –  Przedszkole Miejskie nr 17 w Jaworznie:

Wyróżnienie:

1.  Zosia Nosal

2.  Rita Szeptyńska

3.  Nikodem Szwed

 

Konkurs plastyczny „Palma wielkanocna”:

Dzieci biorące udział:

1.  Rita Szeptyńska

2.  Lila Keeling

3.  Aurelia Kaczmarczyk

4.  Natalia Boda

5.  Zosia Nosal

6.  Zuzia Lech

7.  Tymek Żwirecki

8.  Wojtek Trela

Leon Kiewel – II miejsce

Ania Liparz – III miejsce

 

Konkurs recytatorski – „Lato coraz bliżej" – Przedszkole „Baśniowa Kraina”:

Dzieci biorące udział:

1.  Rita Szeptyńska

2.  Natalia Boda

3.  Piotr Szulewski  

Wyróżnienie – Leon Kiewel

 

GRUPA CHOCHLIKI (ZERÓWKA):

Konkurs plastyczny „Jeż”:

Dzieci biorące udział:

1. Wiktoria Borowska

2. Ola Borowska

3. Wiktor Fundament

4. Leon Karp

Tomek Koczela - I miejsce
Zosia Cielecka - II miejsce

 

Konkurs plastyczny „Anioł”:

Dzieci biorące udział:

1. Szymon Setla

2. Wiktoria Borowska

3. Ola Borowska

4.  Leon Karp

5. Borys Olchawski

6. Blanka Dąbrowska


Wyróżnienie Amelia Śmietana

 

Konkurs plastyczny „Wiatraki”:

Dzieci biorące udział:

1. Borys Olchawski

2. Michał Słowiński

3. Blanka Dąbrowska

4. Wiktor Fundament

Wyróżnienie - Ola i Wiktoria Borowskie

 

Konkurs plastyczny „Palma wielkanocna”:
Dzieci biorące udział:

1. Tomek Koczela

2. Ola Borowska

3. Wiktoria Borowska

Zosia Cielecka – I miejsce

Wyróżnienie -  Michał Słowiński

 

Konkurs recytatorski "Lato coraz bliżej":

Zosia Cielecka - I miejsce

Ola Borowska – II miejsce

Wiktoria Borowska- III miejsce

 

Udział w konkursach zewnętrznych:

„Jesienny parasol”-  Amelia Adamiec

„Bukiet na Dzień Kobiet” – Ola Borowska

„Oczarowani ksiażką” – Blanka Dąbrowska i Leon Karp

„Wierszoklepki” – konkurs recytatorski – Szymon Setla i Wiktoria Borowska

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH WYCHOWANKÓW W ROKU PRZEDSZKOLNYM  2020/2021

 

Jak każdego roku, również w roku szkolnym 2020/2021 dzieci z grup: „Leśne Duszki”, „Skrzaty” oraz „Elfy” uczestniczyły w licznych konkursach organizowanych przez Przedszkole „Baśniowa Kraina” oraz przez podmioty zewnętrzne.

Wśród konkursów plastycznych wyróżnić można konkurs pt. „Jesienne ludziki, zwierzaki i inne stworki”, dzięki któremu dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią, tworząc ciekawe figurki z dostępnych darów jesieni – kasztanów, żołędzi, orzechów oraz szyszek, a także tradycyjne konkursy świąteczne na „Najpiękniejszą Choinkę Bożonarodzeniową” oraz „ Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną”.

Nasi podopieczni wzięli również udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Maska Karnawałowa”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs pt. „Ekoinstrument”, na który wpłynęło ponad 30 oryginalnych prac – instrumentów muzycznych wykonanych z surowców wtórnych, pochodzących z recyklingu oraz naturalnych. Wśród instrumentów znalazły się między innymi bębenki, grzechotki, gitary, perkusje, keyboard oraz nietypowe kije deszczowe imitujące dźwięk spadającego deszczu.

Kolejnym konkursem, który został przeprowadzony w przedszkolu, był konkurs wokalny pt. „Wiosna radosna”, w którym dzieci mogły zaprezentować przed publicznością swoje zdolności sceniczne, a także przepiękne barwne stroje związane z tematyką konkursu. Przebieg konkursu został zarejestrowany w postaci filmu, dzięki czemu, można ponownie wrócić do wspaniałego występu naszych zdolnych przedszkolaków.

Od września do czerwca, dzieci mogły również szerzyć zainteresowania czytelnicze biorąc udział w konkursie pt. „W świecie bajek”. Nagrody w postaci książek zostały rozdane laureatom w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Wszystkie konkursy organizowane przez przedszkole „Baśniowa Kraina” w roku szkolnym 2020 / 2021 odznaczały się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach przewidzianych w nadchodzącym nowym roku szkolnym!

 

 

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH WYCHOWANKÓW W ROKU PRZEDSZKOLNYM  2017/2018

GRUPA ELFY:

1.Udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Barwy jesieni”, organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Zielonkach:

  • Gabrysia Maślej
  • Adam Niezgoda
  • Ania Wywiał

2. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Bezpieczeństwo na drodze” organizowanym przez nasze Przedszkole:

  • Weronika Opach – I miejsce
  • Antoś Czech – II miejsce
  • Patrycja Pojałowska – III miejsce

3. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” organizowanym przez nasze Przedszkole:

  • Weronika Opach, Kamil Dziura – I miejsce
  • Maks Okrzes, Wiktoria Kula – II miejsce
  • Darek Krokosz – III miejsce

4. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Bezpieczne zabawy dzieci” organizowanym przez nasze Przedszkole:

  • Weronika Opach – I miejsce
  • Adaś Niezgoda – II miejsce
  • Antoś Czech – III miejsce

5. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Ozdoba wielkanocna” organizowanym przez nasze Przedszkole:

  • Weronika Opach – I miejsce
  • Wiktoria Kula,Gabrysia Maślej – II miejsce
  • Maks Okrzes, Ania Wywiał – III miejsce

6. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Pomocny strażak” organizowanym przez nasze Przedszkole:

  • Weronika Opach – I miejsce
  • Antoś Czech, Patrycja Pojalowska – II miejsce
  • Kamil Dziura – III miejsce

7. Udział w konkursie recytatorskim pod hasłem: "Bezpieczeństwo ważna sprawa, a ruch to dobra zabawa" organizowanym przez nasze Przedszkole:

  • Kamil Dziura,
  • Maciek Sowa

8. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Moje wymarzone wakacje”  organizowanym przez N. P. „Złota Rybka”:

  • Hania Obszyńska – II miejsce

9. Udział w konkursie wokalnym pod hasłem: „Na patriotyczną nutę”,  organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Zielonkach:

  • Maks Okrzes – III miejsce
  • Ania Wywiał - wyróżnienie

Udział w akcjach:

  • "Paka dla psiaka",
  • „Góra Grosza”,
  • „Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2018",
  • "Zbiórka zakrętek",
  • „Zbiórka baterii".

 

GRUPA SKRZATY:

1. Udział w VIII Edycji Konkursu Gminnego „Barwy Jesieni – mojego regionu” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Zielonkach.

2. Udział w Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” organizowanym przez nasze Przedszkole. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i rodziców.

I miejsce zdobył Filip Gieras

II miejsce otrzymały Emilka Kowalaka, Amelka Siwek

III miejsce zajęła Madzia Kantor

 

3. Udział w Konkursie Plastycznym organizowanym przez nasze Przedszkole pod tytułem „Bezpieczne zabawy dzieci”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i rodziców.

I miejsce zdobyła Emilka Kowalska

II miejsce uzyskał Filip Gieras

 

4.Udział w  Konkursie Plastycznym pod hasłem „Pomocny Strażak” organizowanym przez nasze przedszkole:

I miejsce zdobyła Emilka Kowalska

II miejsce otrzymali Wojtuś Kijak, Lena Zaręba

III miejsce zajęła Amelka Siwek

 

5. Udział w Konkursie Plastycznym „Bezpieczeństwo na drodze” organizowanym przez nasze Przedszkole. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i rodziców.

I miejsce zdobył Filip Gieras

III miejsce otrzymały Emilka Kowalska, Amelka Siwek

 

6. Udział w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Dzieci z bocianem, bocian z dziećmi” organizowanym przez Przedszkole i Żłobek „Bocianowo”
w Żukowie.

 

7. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna” organizowanym przez Gminne Przedszkole pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie.

 

8. Udział w Konkursie Plastycznym pod hasłem „Ozdoba Wielkanocna" organizowanym przez nasze Przedszkole:

I miejsce otrzymała Emilka Słowińska

II miejsce zdobyła Ania Kuś

III miejsce egzekwo zdobyli Filip Gieras i Emilka Kowalska

 

 

9. Udział w Gminnym Konkursie Piosenki pt. „Na Patriotyczną Nutę” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Zielonkach:

Wyróżnienie otrzymała Liliana Baran za wykonanie utworu „Rozkwitały pąki białych róż”.

 

 

10. Udział w Konkursie Recytatorskim pt. „Bezpieczeństwo ważna sprawa a ruch to dobra zabawa” organizowanym przez nasze przedszkole:

I miejsce otrzymała Amelka Siwek, która wyrecytowała wierszyk „O śwince”.

 

 

11. Udział w Konkursie Plastycznym pt. „Moje wymarzone wakacje” organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” w Bibicach

III miejsce zdobyła Emilka Kowalska

 

Udział w akcjach: „Góra grosza”, „Paka dla psiaka", „Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2018", „Zbiórka zakrętek", „Zbiórka baterii".

 

GRUPA LEŚNE DUSZKI:

1. Udział w konkursie organizowanym przez nasze przedszkole „Bezpieczne zabawy dzieci”:

III miejsce- Alicja Chrzan

2. Konkurs na „ Najpiękniejszą ozdobę choinkową” organizowany w naszym przedszkolu

I miejsce- Szymuś Siwek

II miejsce – Oliwka Rosa

III miejsce- Filip i Karol Fijałkowscy

3. Konkurs wokalny organizowany przez Samorządowe Przedszkole w Zielonkach - wyróżnienie otrzymała Julia Barańska, która zaśpiewała pieśń patriotyczną „Wojenko, wojenko”.

4. Konkurs recytatorski organizowany przez nasze przedszkole
„ Bezpieczeństwo ważna sprawa, a ruch to dobra zabawa”:

III miejsce – Filip Fijałkowski

5. Konkurs plastyczny organizowany przez przedszkole i żłobek Bocianowo w Żukowie pod hasłem : „ Bocian z dziećmi, dzieci z bocianem”:

I miejsce – Alicja Chrzan ( praca przestrzenna )

6. Konkurs organizowany w naszym przedszkolu „ Ozdoba Wielkanocna”

II miejsce Norbert Rybiński

7. Konkurs recytatorski organizowany przez nasze przedszkole „ Bezpieczeństwo ważna sprawa, a ruch to dobra zabawa”

III miejsce – Filip Fijałkowski

Udział w akcjach: „Góra grosza”, „Paka dla psiaka", „Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2018", „Zbiórka zakrętek", „Zbiórka baterii".

 

Gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym!

 

W roku szkolnym 2016/2017 nasi wychowankowie uczestniczyli w licznych konkursach. Poniżej zamieszczamy efekty naszych wspólnych działań:
 
SKRZATY:

1. Udział w Konkursie „Barwy Jesieni" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe w Zielonkach:

II miejsce egzekwo otrzymali: Ignacy Bijak, Darek Krokosz

III miejsce przyznano: Emilce Kowalskiej, Amelce Siwek

2. Udział w Konkursie Plastycznym pod hasłem „Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa" organizowanym przez nasze Przedszkole:

I miejsce otrzymały: Alicja Okrzes, Emilka Kowalska

II miejsce: Amelka Siwek, Kacperek Barański

III miejsce Filip Gieras

3. Udział w Konkursie Plastycznym organizowanym przez nasze Przedszkole pod tytułem „Świat przyrody”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i rodziców.

I miejsce Amelka Siwek

II miejsce Emilka Kowalska, Antoś Czech

III miejsce otrzymali Alicja Okrzes, Kamilek Dziura

4.Udział w Konkursie Recytatorskim pt. „Świat Przyrody w Poezji dziecięcej" organizowanym przez nasze Przedszkole:

I miejsce w grupie młodszej zajęła Amelka Siwek

5. Udział w Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna” organizowanym przez nasze Przedszkole:

I miejsce otrzymała: Emilka Kowalska za wykonanie zajączka z kulek bibuły w koszyku z pisankami.

II miejsce zdobyła Amelka Siwek za wykonanie kogucika z cekinów, piór na trawie.

Wyróżnienia przyznano: Alicji Chrzan, Antosiowi Czech, Kamilkowi Dziura

6.Udział w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Zielonkach pt. „Zwierzęta, ptaki i owady kojarzące się z wiosną”:

I miejsce zdobyła Lena Zaręba, za wykonanie kwiatka na którym znajdowała się biedronka zrobiona z kulek bibuły, ślimak z papieru oraz motylek utworzony z pomalowanej farbą rolki po papierze.

7. Udział w Konkursie Recytatorskim pt. „Świat wartości” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe w Zielonkach:

III miejsce uzyskał Antoś Czech po recytacji wiersza „Kukuryku”, S. Jachowicza

Wyróżnienie otrzymała Helenka Ozga po wygłoszeniu utworu „Pszczółka”, S. Jachowicza.

8. Udział w Gminnym Konkursie „Bajkowa Kukiełka" organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole „Chata Skrzata” w Węgrzcach:

I miejsce zdobyła Marianka Trzaska za wykonanie „Śpiącej Królewny”

KRASNALE:

1.Udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Cztery pory roku Vivaldiego” organizowanym przez Przedszkole w Chełmsku Śląskim:

Kinga Kuzyk – II miejsce

2. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Barwy Jesieni” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Zielonkach:

Nadia Kozera – II miejsce

Jaś Kwieciński – II miejsce

Patrycja Pojałowska – II miejsce

3. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Świat przyrody”  organizowanym przez nasze Przedszkole:

Amelia Koczela, Patrycja Pojałowska, Nadia Kozera, Jaś Kwieciński – I miejsce

Julia Walewska – II miejsce

Maks Okrzes – III miejsce

4. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bajkowa kukiełka” organizowanym przez Niepubliczne  Przedszkole „Chata Skrzata” w Węgrzcach.

5. Udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla Przedszkoli organizowanym przez serwis internetowy www.buliba.pl (tytuł pracy: DESKOROLKA)

6. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”  organizowanym przez nasze Przedszkole:

Maks Okrzes – I miejsce

Ania Wywiał i Szymon Walczak – II miejsce

Nadia Kozera i Mateusz Kuś – III miejsce

7. Udział w konkursie recytatorskim pod hasłem „Świat przyrody w poezji dziecięcej”  organizowanym przez nasze Przedszkole.

8. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”  organizowanym przez nasze Przedszkole:

Kinga Kuzyk – II miejsce

Gabrysia Maślej, Emilka Duda, Mateusz Kuś – wyróżnienie

9. Udział w konkursie recytatorskim pod hasłem „Świat wartości”  organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Zielonkach:

Filip Wójcik – II miejsce

10. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Zwierzęta, ptaki i owady kojarzące się
z wiosną”,  organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Zielonkach:

Emilka Duda i Patryk Cieślik – II miejsce

Udział w akcjach: "Paka dla psiaka", "Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2017", "Zbiórka zakrętek", "Zbiórka baterii", „Cała Polska czyta Dzieciom”

 

 

W roku szkolnym 2015/2016 nasi wychowankowie uczestniczyli w licznych konkursach. Poniżej zamieszczamy efekty naszych wspólnych działań:
 
SKRZATY:
1. Udział w Konkursie "Kreatywna Zima z Moje Bambino".
2. Udział w Konkursie "Jesienny bukiet" organizowanym przez Prezdszkole Samorządowe w Węgrzcacach z siedzibą w Bibicach.
3. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna" organizowanym przez Przedszkole "Akademia Małych tygrysków" z Rybnej.
4. Udział w Konkursie "Przedszolak Małopolanin" organizowanym przez nasze Przedszkole.
I miejsce w grupie młodszej zajęła Patrycja Pojałowska, która wykonała pracę pt. "Smok Wawelski".
5. Udział w Konkursie Recytatorskim pt. "Owoce i warzywa" organizowanym przez nasze Przedszkole:
I miejsce zajęła Kinga Kuzyk
II miejsce przyznano Annie Wywiał.
6. Udział w Konkursie Plastycznym Na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną organizowanym przez nasze Przedszkole.
II miejsce zajęła Kinga Kuzyk, a wyróżnienia przyznano Grzesiowi Elsnerowi oraz Helence Ozga.
 
KRASNALE:
 
OSIĄGNIĘCIA GRUPOWE:
1. Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "Sztuka Ludowa Małopolski" organizowanym przez Centrum Młodzieży w Krakowie.
2. 34 miejsce (na 2400 uczestników) w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla Przedszkoli organizowanym przez serwis internetowy www.buliba.pl (tytuł pracy: SOKOWIRÓWKA).
3. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Kreatywna Zima z Moje Bambino" (świąteczny teatrzyk).
4. Wyróżnienie w  Konkursie Plastycznym "Spotkanie z Polską Legendą" organizowanym przez Centrum Młodzieży w Krakowie za wykonanie pracy "Warszawska Syrenka".
5. Udział w Konkursie "Jesienny bukiet" organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach.
6. Udział w Ogólnoploskim Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna" organizowanym przez Przedszkole Akademia Małych Tygrysków".
 
OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE:
1. Filip Wójcik - laureat w Konkursie Plastycznym "Sztuka Ludowa Małopolski" (wykonanie szopki krakowskiej).
2. Filip Ibek - I miejsce w Konkursie Międzyprzedszkolnym "Przedszkolak Małopolanin" organizowanym przez nasze Przedszkole za wykonanie pracy plastycznej "Pieskowa Skała".
3. Zuzanna Glinka - wyróżnienie W Konkursie Międzyprzedszkolnym "Przedszkolak Małopolanin" organizowanym przez nasze Przedszkole za wykonanie pracy plastycznej "Skarby Małopolski".
4. Izabela Górska (tytuł pracy: "Dlaczego Bałtyk jest słony?") i Karolina Knapik (tytuł pracy: "Złota Kaczka") -  wyróżnienie w Konkursie "Spotkanie z Polską Legendą".
5. Stanisław Koprowski - laureat w Konkursie "Spotkanie z polską legendą" za wykonanie pracy pt. "O Popielu".
 
Zarówno Skrzaty jak i Krasnale brały udział w naszych corocznych akcjach:
"Góra grosza", "Paka dla psiaka", "Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2016", "Zbiórka zakrętek", "Zbiórka baterii".
 
Gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym!
 
 

 
 W roku szkolnym 2014/2015 nasi wychowankowie uczestniczyli w licznych konkursach. Poniżej zamieszczamy efekty naszych wspólnych działań:
 
SKRZATY:
 
1. I miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki o Krakowie organizowanym przez nasze przedszkole. Zespół w składzie: Weronika Fijałkowska, Iza Górska, Kinga Kuzyk, Nadia Kozera wykonał po mistrzowsku piosenkę pt."Krakowianka".
 
KRASNALE:
 
1. Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Spotkanie z bajką" organizowanym przez Centrum Młodzieży w Krakowie. Wyróżnienie otrzymała praca grupowa.
 
2. Wyróżnienie w I Przeglądzie Zespołów Ludowych "Tańcujże dobrze" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 180 w Krakowie.
 
3. II miejsce w Międzyprzedszkolym Konkursie Piosenki o Krakowie organizowanym przez nasze przedszkole. Zespół w składzie: Olga Kuzyk, Natalia Chucher, Julia Rybińska, Janek Kucab wykonał piosenkę pt. "Ptaszek z Łobzowa". "
 
SKRZATY I KRASNALE:
 
1. Udział w konkursie plastycznym "Mama, tata i ja" organizowanym przez Fundację IFCAS. Na wyniki wciąż czekamy...
 
2. Udział w kolejnej edycji konkursu Akademia Misia Haribo -  "Odkryj kosmos ze Złotym Misiem Haribo".
 
3. Udział w konkursie "Drugie życie elektrośmieci" organizowanym przez European Recycling Platform, pod patronatem Ministerstwa Środowiska.
Nagrodą było urządzenie wielofunkcyjne HP (drukarka, ksero, fax) oraz materiały plastyczne.
 
4. Udział w corocznej Akcji "Góra Grosza".
 
 
 
 
 
 
W roku szkolnym 2013/2014 Dzieci z naszego przedszkola uczstniczyły w wielu konkursach i projektach. Oto efekty tych działań:
 
 
1. Udział w IV Edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla przedszkoli pod hasłem: "Drugie życie śmieci".
 
 
Krasnale (grupa starsza), pod czujnym okiem wychowawcy, Pani Anety, stworzyły bardzo ciekawą pracę ekologiczną. Były to "Kosze na odpady", zbudowane tylko z surowców wtórnych.
 
 
2. Udział w XIII Edycji Konkursu w ramach programu edukacyjnego Akademii Misia Haribo. Zadaniem tegorocznego konkursu "Poznaj Świat z Misiem Haribo" było wykonanie wizytówki Polski.
 
 
Wizytówkę w oryginalnym kształcie walizki wraz z naniesionymi elementami charakteryzującymi regiony Polski stworzyła grupa Krasnali, którą wspierała Pani Wiola. 
 
 
3. Udział w Konkursie Palm Wielkanocnych dla Dzieci i Rodziców, organizowanym przez wychowawców "Baśniowej Krainy".
 
 
Najpiękniejszą palmę wykonała Zuzia Kwinta (Krasnale) wraz z Rodzicami.
 
Gratulujemy!
 
 
4. Udział w projekcie edukacyjnym - "Lekcje z natury". Był to projekt przyrodniczy, zwracający uwagę na potrzebę ochrony i zachowania różnorodności biologicznej. Program był realizowany na zlecenie Ministerstwa Środowiska.
 
 
Zarówno Skrzaty jak i Krasnale mocno zaangażowały się w realizację tego projektu. Wykonując konkretne działania przyrodnicze zasłużyły na nagrody w postaci kompletu pojemników szklanych wraz z lupą oraz pomocy dydaktycznej pt."Zwierzęta świata" (audiobook).
 
 
5. Udział w IV Edycji konkursu EDUeko - "Kocham Przyrodę - dbam o wodę" organizowanym przez firmę IKEA.
 
 
Krasnale wraz z wychowawcą, Panią Wiolą, wykonały bardzo ciekawy plakat promujący zasadę oszczędzania zużycia wody.
 
 
6. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są", organizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Zielonkach.
 
 
Do konkursu przystąpiły przedszkolaki ze starszej grupy. Laureatkami konkursu zostały:
 
Zuzia Urban - II miejsce
 
Zosia Niedzielan - III miejsce
 
 
Serdecznie gratulujemy!